Leidyba

Informacija sergantiesiems širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis

Enciklopedija

AutoriusSilvija Valdone Valiute, Leonas Valius
LeidyklaVitae Litera
Leidimo metai2016
Puslapių sk.18
ISBN978-609-454-236-7
FormatasA5
ViršelisMinkštu viršeliu
TipasKaina 
Elektroninė knyga internete
1 mėn.5.60 €Pirkti
6 mėn.8.40 €Pirkti
12 mėn.11.20 €Pirkti

Anotacija

Ši parankinė priemonė, tikimės, padės pagerinti Jūsų ir pacientų bendradarbiavimą, sutrumpins konsultacijos laiką, padidins pacientų informuotumą bei motyvaciją rūpintis savo sveikata.
Jeigu jūsų pacientai mano, kad širdies ligos – tai problema, kuri ištinka tik kitus žmones, taip mąsto kaip dauguma žmonių. Bet širdies ligos yra žudikas numeris vienas visame pasaulyje (išskyrus Afrikos žemyną).
Manoma, kad 90 proc. širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti taikant aterosklerozės profilaktikos priemones. Žmonės, kuriems gresia didesnis pavojus, gali sumažinti širdies ligų riziką kontroliuodami modifikuojamus rizikos veiksnius: arterinį kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį, nerūkydami, be saiko nevartodami alkoholio, būdami pakankamai fiziškai aktyvūs.
Leiskite priminti, kad aukštas kraujospūdis atsakingas už 13 proc. mirčių dėl širdies ir kraujagyslių ligų, rūkymas – už 9 proc., cukrinis diabetas – už 6 proc., fizinio aktyvumo stygius – už 6 proc., nutukimas – už 5 proc.
Dažniausios mirtinos širdies ir kraujagyslių ligos: išeminės širdies ligos komplikacijos ir insultas (80 proc. vyrų mirčių ir 75 proc. moterų mirčių).
Dažniausiai širdies ir kraujagyslių ligos pasireiškia vyresnio amžiaus suaugusiesiems: jomis serga tik 11 proc. 20–40 metų žmonių, 37 proc. – 40–60 metų, net 71 proc. – 60–80 metų ir 85 proc. – vyresnių nei 80 metų žmonių.
Vyrams širdies ir kraujagyslių ligos paprastai prasideda 7–10 metų anksčiau nei moterims.
Moterims širdies ir kraujagyslių ligų eiga ir simptomatika dažniau yra atipinė.

 

Kliento zona

Krepšelis

Naujienų užsakymas

Didmenos zona

El. paštas

Slaptažodis