Leidyba

Teisininkų etika. Nuo status quo pavyzdinio modelio link

Monografija

AutoriusEdita Gruodytė, Tomas Berkmanas, Julija Kiršienė, Stefan Kirchner, Silvija Gervienė, Charles F. Szymanski Simona Žižienė, Tomas Veršinskas, Vygantas Malinauskas
LeidyklaVytauto Didžiojo universitetas
Leidimo metai2016
Puslapių sk.564
eISBN978-609-467-249-1 (internetinis)
FormatasA5
ViršelisMinkštu viršeliu
TipasKaina 
Elektroninė knyga internete
Nemokama

Anotacija

VDU Teisės fakulteto autorių kolektyvo leidinys skirtas teisininkų bendruomenei, studentams, teisininkų savivaldos organizacijoms, įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios atstovams bei plačiajai visuomenei.
Lietuvos žiniasklaida vis pateikia faktų apie nusižengusius teisininkus, tačiau akivaizdu, kad ši viešai prieinama informacija yra vienpusė ir neatskleidžia visos Lietuvos teisininkų situacijos. Kita vertus, visuomenės lūkesčius teisininkų profesijai atspindi Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžiai, vis kartojami žiniasklaidoje, prasižengus teisėjui: „Tokie prasižengimai diskredituoja teisėjų bendruomenę ir pakerta žmonių pasitikėjimą teisingumu, todėl negali ir nebus toleruojami. Ne tik darbe, bet ir gyvenime teisėjas turi būti pavyzdys visuomenei. Nepriekaištinga reputacija – vienas svarbiausių mano reikalavimų teisėjams“.
Visuomenės pasitikėjimas teisine sistema iš dalies atspindi, ar teisininkai atitinka visuomenės lūkesčius. Lyginant Lietuvą su kitomis Europos valstybėmis, Lietuva yra tarp tų šalių, kurių pasitikėjimo teisinėmis institucijomis rodikliai yra itin žemi, t. y. pasitikėjimas nacionaline teisine sistema Lietuvoje yra vienas žemiausių visoje Europos Sąjungoje, o teisininkai dažnai kaltinami teisiniu nihilizmu, telefonine teise, protekcionizmu, arogancija, manipuliavimu teise ir visa teisine sistema.

 

Kliento zona

Krepšelis

Naujienų užsakymas

Didmenos zona

El. paštas

Slaptažodis