Leidyba

Krizių intervencija socialinio darbo praktikoje

Vadovėlis

AutoriusTeresė Nijolė Liobikienė
LeidyklaVytauto Didžiojo universitetas
Leidimo metai2016
Puslapių sk.328
ISBN978-609-467-259-0 (spausdintas)
eISBN978-609-467-258-3 (internetinis)
FormatasA5
ViršelisMinkštu viršeliu
TipasKaina 
Elektroninė knyga internete
1 mėn.7.70 €Pirkti
6 mėn.10.25 €Pirkti
12 mėn.12.81 €Pirkti

Anotacija

Vadovėlį sudaro dvi dalys: bendroji ir specialioji; taip pat yra priedai. Iš dviejų skyrių sudarytoje pirmojoje, bendrojoje, dalyje apžvelgiamos streso ir krizės sąsajos, krizių reiškinį ir intervenciją aiškinančios teorinės perspektyvos. Pirmasis skyrius skirtas psichosocialinio atsparumo sampratai, atskleidžiant įvairių autorių požiūrį į psichosocialinio atsparumo reiškinį ir psichosocialinį atsparumą stiprinančius veiksnius.
Antrajame šios dalies skyriuje nagrinėjama socialinio darbo praktika krizių intervencijos srityje. Daug dėmesio skiriama šioje srityje dirbančių socialinių darbuotojų profesinei, socialinei ir asmeninei kompetencijai. Aptariama daugiakultūrė krizių intervencijos perspektyva, kuri tampa aktuali įvertinant šio amžiaus imigracijos procesus.
Teikiant pagalbą krizinėse situacijose svarbu gebėti dirbti skirtingų specialistų komandoje, kartu siekiant bendro tikslo gebėti apibrėžti savo kompetencijos ribas ir drauge derinti savo veiksmus. Todėl atskirame skyriuje aptartas komandinis darbas krizių intervencijos srityje.
Antroji knygos dalis skirta specifinėms krizėms. Čia iš dalies laikomasi K. Slaikeu (1989) krizių klasifikacijos, pagal kurią skiriamos raidos ir situacinės krizės. Tačiau skirtingai nuo minėto autoriaus, aptariamos ypatingos raidos krizės: neišnešioto naujagimio gimimas, nevaisingumo krizė, vaiko globa ir įvaikinimas.

 

Kliento zona

Krepšelis

Naujienų užsakymas

Didmenos zona

El. paštas

Slaptažodis